Często zadawane pytania

1. Jakie owoce i warzywa będą dostarczane do Naszej szkoły? 

Owoce: borówka amerykańska, truskawka, gruszka oraz jabłko. Warzywa: plastry karbowanej marchewki, kalarepa, rzodkiew, pomidor oraz słodka papryka. Soki owocowe i owocowo-warzywne 

2. Czy to dostawca wybiera owoce i warzywa, które są dostarczane do Naszej szkoły? 

Porcje owocowo-warzywne dostarczane do wszystkich szkół, są ustalane przed rozpoczęciem roku szkolnego przez Agencję Rynku Rolnego. Zadaniem zatwierdzonego dostawcy, jest dostarczanie ich do szkół w wybranych tygodniach. Dostawca nie ma możliwości wyboru jakie produkty ma dostarczać , musi realizować asortyment i ilości zgodnie z założeniami programu. 

3. Jak często i w jakich porach odbywają się dostawy? 

Do szkół porcje owocowo-warzywne będą dostarczane 2 razy w tygodniu, z wyjątkiem tygodni wyłączonych z programu ze względu na dni wolne od zajęć lekcyjnych. Staramy się, aby dostawy były realizowane w godzinach rannych. 

4. Czy dostarczane porcje owocowo-warzywne oraz mleko są płatne? 

Nie, porcje owocowo-warzywne oraz mleko dostarczane są do szkół zupełnie bezpłatnie. 

5. Nie wiem jakie dokumenty złożyć, aby zarejestrować się w programie „Owoce i Warzywa w Szkole”.

Wszystkie potrzebne dokumenty są przygotowywane dla każdej ze szkół przez naszą firmę. Pieczołowicie pilnujemy terminów złożenia i poprawności wszystkich wniosków. 

6. Czy obsługujecie również program „Mleko w Szkole”?

 Tak! Jesteśmy zatwierdzonym dostawcą mleka w programie „Mleko w Szkole” i oferujemy tradycyjnie mleko białe, smakowe, jogurty oraz jako pierwsi również porcje sera żółtego 

7. Czy mleko może być dostarczane razem z porcją owocowo-warzywną? 

Tak. Dostawa mleka może być realizowana razem z porcją owocową-warzywną , ale dostawy są również realizowane osobno w zależności od uzgodnień z placówką oświatową. 

8. Czy Nasza Szkoła Podstawowa może przystąpić do programu „Owoce i Warzywa w Szkole” oraz „Mleko w Szkole” jednocześnie? 

Tak, Państwa Szkoła Podstawowa bez przeszkód może uczestniczyć w tych dwóch programach jednocześnie. 

9. Jakie kroki muszę podjąć, aby Nasza Szkoła Podstawowa, była obsługiwana przez waszą firmę w programach „Owoce i Warzywa w Szkole” oraz „Mleko w Szkole”? 

Każda placówka współpracująca z naszą firmą jest na bieżąco informowana przez Nas jakie dokumenty i kiedy musi wypełnić. Na prośbę szkoły pomagamy uzupełnić wszystkie konieczne dokumenty „Owoce w szkole” – należy zgłosić udział w programie poprzez wysłanie do Agencji Rynku Rolnego dokumentu na którym wyrażamy chęć uczestnictwa w programie. Dokument zgłoszeniowy wypełnia się przed rozpoczęciem każdego roku szkolnego. Podpisać umowę z Dostawca czyli w tym wypadku z naszą firmą. Terminy wysyłania w/w dokumentów są podawane przez ARR przed rozpoczęciem programu. „Mleko w szkole” – udział w programie zgłasza się tylko raz, podpisując umowę z wybranym dostawcą jedynie w każdym roku szkolnym należy ją ponowić. 

10. Czy można zmienić dostawcę? 

Tak. Placówka oświatowa ma prawo wyboru takiego dostawcy który oferuje jej najlepszą współpracę. W programie „Owoce w szkole” – dostawcę można wybierać dowolnie w każdym semestrze szkolnym podpisując z nim umowę. „Mleko w szkole” – zmiana dostawcy wymaga od szkoły poinformowania pisemnie obecnego dostawcę o rozwiązaniu umowy oraz poinformowania odpowiedniego oddziału Agencji Rynku Rolnego o przyczynach rozwiązania umowy.